Načítavam...
SlovenskýEnglishFrançais

Jozef Majera
Headhunter

PSA má ďalšie veľké problémy spojené s rozhodnutím uzatvoriť závod v Aulnay

Od 16. januára štrajk blokuje závod PSA v Aulnay. Pre informáciu: závod v Aulnay má PSA zatvoriť v roku 2014, po oznámení vyhlásila najväčšia odborová organizácia CGT štrajk. 

V poslednej dobe vedenie PSA pristupuje k tvrdším krokom. Vyčíta štrajkujúcim, že násilím sa snažia zabrániť, aby ostatní robotníci pracovali a že štrajkujúci ničia materiál. Dvaja štrajkujúci v piatok 15.2. dostali výpoveď na základe disciplinárneho trestu.

Veľa zamestnancov PSA (podľa odhadov odborovej organizácie 30%)  si dali vypísať PN-ky z dôvodu nemoci, depresívneho stavu, zároveň hovoria, že viac nechcú vkročiť do závodu.

 „Zmierovateľ", ktorý bol vymenovaný Ministerstvom práce, začal prijímať predstaviteľov odborov v Aulnay, aby „prispel k návratu k pokoju“. Výrobný riaditeľ Denis Martin sa vyslovil, že v prípade neúspechu zmierovacích rokovaní budú uvažovať o zásahu policajných síl.

Podľa vnútorného zdroja skupina PSA stráca denne výrobu 440 vozidiel v Aulnay, čo je finančná čiastka približne 1 milión eur.

PSA v Aulnay zamestnáva 3.100 zamestnancov a 300 externých (dohodárov). Priamo alebo nepriamo však zabezpečuje živobytie pre 10 000 ľudí. Závod je v Aulnay od roku 1973, kam sa presťahoval z Paríža.

V Aulnay sa vyrába len typ C3 (Citroen), priemerný vek zamestnancov je 40-45 rokov. Nezamestnanosť v regióne je vyššia než celoštátna ( 11,8% oproti 9,3%).

Závod v Aulnay, ktorý sa rozprestiera na ploche 168 ha,  v roku 2011 vyrobil 135.000 automobilov.
Hlavná stránka | Späť na Správy